Ze zkušenosti vím, že moje montáže budí rozporuplné pocity. Mnohdy se zdají okolí až moc drastické, depresivní, ohavné… Faktem ale zůstává, že každý z nás má svoje noční můry, špatné nálady nebo jen nepochopitelné představy a myšlenky, které mu nedají spát. Někdo ventiluje stres na rybách nebo vyšíváním, někdo má rád horrory, někdo sudoku… Já mám to štěstí, že můžu malovat skrze čočku svého Nikonu a s pomocí Photoshopu vytvářet, co mě napadne. Ne, nejsem blázen. A navíc si myslím, že technická stránka věci je v tomto případě zajímavější, než její podstata.

Při tvorbě svých koláží se snažím docílit co nejreálnějšího efektu a proto málokdy využívám fotobanky. Je-li to možné, fotím všechny části najednou
a následně skládám dohromady. Někdy je to dost krkolomná práce a moje rekvizitárna přetéká všemožným steampunkovým harampádím, pásy, přezkami, kostmi, lebkami, parožím, uschlými květinami apod.

↓ scrolluj dál

The Guerdon

Guerdon neboli “odměna” je fotomontáž inspirovaná příběhem biblické Salomé a   šerosvitovou atmosférou barokních obrazů. Focení předcházely dlouhé přípravy a to především díky shánění rekvizit, které nakonec zapůjčil jeden nejmenovaný holešovický antik. O průtahy před samotným focením se postaralo také ovoce a květiny, kterým se nechtělo patričně hnít, aby vypadaly na výsledku neodolatelně. No a jak už to tak bývá, největší problém byl s modelkou, která zde měla být kompletně odhalená. Naštěstí mám fajn kamarády, kteří v nouzi nejvyšší zapůjčí přítelkyni. Mrkni se na making of video.