Fotografování pro pražský Startup Summit byla hodně náročná a hodně náhlá akce, při které jsem se ujal role art directora, fotografa, retušéra a grafického designéra zároveň. A role to byla příjemná, protože jsem rád, když se věci pod mýma rukama a v mojí hlavě rodí a zároveň dotahují do konce. Navíc ve skvělých podmínkách a se skvělým týmem se přeci jen pracuje lépe i v časovém pressu.

S nabídkou focení pro Startup Summit se mi v předvečer, kdy se mělo samotné focení uskutečnit, ozval bývalý kolega a s hrůzou mi oznámil, že z předem vymyšlené a do detailu naplánované akce vypadl fotograf a tím pádem jsem jejich jedinou nadějí. Zprvu mě samozřejmě urazilo, že se už na začátku neozvali mně, ale neměl jsem to srdce nechat kamarády ve štychu, i když to pro mě znamenalo vstávat v pátek o dvě hodiny dřív než obvykle.

↓ scrolluj dál

aplikace

Fotografie našly širokou škálu využití. Od reklamy v tisku, digitálním prostředí, aplikaci na bannery, roll-upy, sociálních sítích. Slza ale ukápla, když roli hlavního sponzora na poslední chvíli místo Tesly převzala Škoda a tudíž se vozy značky Tesla v propagačních materiálech objevit nemohly. Taková už je ale naše profese, takže se nikdo z nás nehroutil. Jelikož jsme svědomití a pracovití mladí lidé, měli jsme v záloze spoustu dalšího materiálu (kromě fotek se Škodovkou).

 

Tým a Lokace

Tým tvořila banda osmi pořádně zpocených lidí, kteří spolu poctivě makali dvanáct hodin v kuse v třicetistupňovém vedru. Za Addiction byl na place Ondra Hoza, Petr Chlup a Zdeněk Říha, o make-up a styling se starala Kamča Vodochodská, Mili Dvořáková, Dominika Vitová a středobodem všeho byl perfektní model Jirka Nečas.

Fotilo se v nádherných průmyslových prostorách bývalé pražské Pragovky, kde jsem byl jako ryba ve vodě, neboť jak známo, můj vztah k industriálním památkám je velmi blízký. Potom následoval přesun do smíchovského ateliéru a náročný den jsme zakončili focením s nádherným výhledem z pankráckého City Toweru a restaurace Aureole.